E-Sertifika Eğitimleri Serisi: 3D Studio Max Sertifikası

3Ds Max, Autodesk firması tarafından geliştirilen (ve hala geliştirilmekte olan)  dünyanın en popüler ve en çok kullanılan 3D modelleme ve animasyon programıdır.

Tam adı 3D Studio Max olarak literatürde geçmektedir.Hayal Gücünüzün sınırlarını zorlayan tasarımları hayata geçirmeniz için sonsuz  imkanlar sağlayan,  geleceğin tasarımcılarının programı 3ds Max’tır.

Gelişmiş eklenti desteği, güçlü modelleme kabiliyeti ve nispeten kolay kullanımı ile 3 boyutlu modelleme yazılımları arasında en yaygın kullanıma sahip uygulamalardan birisi olup, bir çok hazır modeli, dersleri, eklentileri bulunan ve internet üzerinde bir çok dökümana sahip bir programlardan birisidir.

3ds max ile hayal gücünüzü sanal ortama taşıyabilir ve gelecekte bir iş, kazanç sahibi olabilirsiniz.

Tasarımı, hayal gücü ile sınırlayan bu program ile mimarlar, mekanik tasarımcılar vb. projelerini zengin görselleştirmeler ile sunabilir, reklam ve sinema filmleri, bilgisayar oyunları ya da TV jenerikleri hazırlamak isteyen profesyoneller de kullanabilirler.

3D Studio Max Eğitim İçeriği Nedir?

  • 3D Studio Max Programın Kurulumu
  • Gerekli Eklentilerin Kurulumu
  • Genel Hatlarıyla Programın Tanıtımı
  • Fonksiyonların Detaylı Örnekli Anlatımları

3D Max Eğitimi Size Ne Katacak?

3Ds MAX ile 2B ve 3B Modelleme, tüm aksesuar ve detayları ile salon, mutfak, banyo ve bebek odası modellerinin üretimi, mimari araç setinin kullanımı, geri dönüşümlü model üretimi, parametrik modellemenin yararları, yumuşatma araçlarının detaylı kullanımı, ileri seviye araçların kullanımı, kumaş ve fiziksel simülasyon, ölçü ve oranların kullanımı, sahne düzeni ve katmanların kullanımını sağlayabilceksiniz.

3D Max İş Olanakları Neler?

3D Studio hayatımızda çok geniş bir yer tutuyor.

TV reklamlarında , mimarlar, iç mimarlar, mimarlık öğrencileri, endüstriyel ürün tasarımcıları,mimari yapıların düzenlenmesinde , bilimsel örneklerin incelenmesinde , sinema ve özel efektler ,uzay simülasyonları ,çizgi film animasyonları, tıbbi ve ticari alan , endüstriyel tasarım ve jenerik hazırlamak için 3D Studio kullanılmaktadır.

Bilgisayar teknolojisinin hızla ilerlemesine paralel olarak 3D Studio baş döndürücü  bir şekilde gelişmekte ve hayatımızda vazgeçilmez bir animatör program olarak yerini almaktadır.

Sınav Ne Zaman? Sertifika Ne Zaman Veriliyor?

Eğitim sonunda 10 sorudan oluşan 10 dakika süre sınırı bulunan online sınav uygulanmaktadır.

Konuları tamamladıktan sonra sınav otomatik olarak karşınıza çıkmaktadır. Sertifika sınavını 100 üzerinden en az 60 alarak başarıyla tamamlayan kişilere 3Ds Max Başarı Sertifikası (katılım sertifikası) verilmektedir.

Hak edeceğiniz sertifikayı yukarıda sayılmış olan birçok sektör için iş başvurularınızda CV’nize ekleyebilir ve sertifikanızı bu interaktif eğitimi aldığınıza dair kanıt niteliğinde referans olarak kullanabilirsiniz. Sertifikanın geçerliliği hakkında bilgi edinmek için destek sayfasına göz atmanızı öneririz.

3D Studio Max Eğitim Süresi

Bu uzaktan eğitim serbest zamanlı olarak 7 gün sürmektedir. Eğitime başladığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde dilediğiniz zaman sisteme giriş yaparak eğitiminizi durdurabilir, devam edebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Makale hakkındaki görüşler;

Aklına takılanları sor..