Fotoğrafçılar İçin 7 Faydalı Ücretsiz Font (Şubat 2019)

Fotoğraf her zaman sadece fotoğrafla ilgili değildir.

İster tanıtım amaçlı, ister bir sosyal medya paylaşımı olsun, düzenleme yaparken görüntünüzün üzerine metin koymak isteyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın havasını bozacak herhangi bir yazı tipini kullanamazsınız; Sanatınızın tarzına ve havasına uyan bir şey bulmanız gerekiyor.

Bu yazı, yılın herhangi bir zamanında kullanabileceğin mükemmel yazı fontları barındırıyor. En iyi kısmı, ise hepsi ücretsiz!

1. Sinkin Sans

Sinkin Sans Font İndirmek İçin Tıkla

Sinkin Sans, basit, okunması kolay bir fonttur. Harfler çizgilerin kesişme noktalarında bulunan ince çentikler ile tasarlanmış. Karmaşık karakterleri daha iyi tanımlayan daha keskin dik açılar oluşturmaya yarıyor.

2. Morva

Morva Font İndirmek İçin Tıkla

Morva, bir iç tasarım dergisi kapağında uygun görünecek zarif bir yazı tipi gibi. Kalın ve ince vuruşların kombinasyonunu içeren harflere sahip. Dolayısıyla, okunması kolay bir fon olarak gözüküyor. Morva fontu, daha çiçekli, hem küçük hem de büyük harflerde, girdap serpintileri olan çeşitli alternatif versiyonları bulunmaktadır.

3. Playfair

Playfair Font İndirmek İçin Tıkla

Playfair geçişli bir serif yazı tipidir. İlk baskı teknolojisinin yazı tiplerinden ilham alınarak, biraz ince darbeli, ancak web siteleri için ekran yazı tipi olarak tamamen okunaklı olacak kadar ayrıntılı bir metin özelliği mevcut. Bolder sans serif fontuyla eşleştirilen Playfair ile göze çarpan metinler yazabilirsiniz.

4. Milkshake

Milkshake Font İndirmek İçin Tıkla

Milkshake, göz alıcı olan kalın bir yazı tipidir. Bu yazı tipi tutarlı yuvarlaklığı nedeniyle gerçekten ilgi çekiyor. Her harfte hafif bir eğri varve her harf bir sonrakine bağlantılı. Milkshake fontunu kalın bir mesaj vermek istiyorsanız kullanın.

5. Sacramento

Sacramenyo Font İndirmek İçin Tıkla

Milkshake‘nin aksine, Sacramento daha ince, monolin bir font. 50’lerin ve 60’ların yazı stilleri bu yazı tipine ilham vermiş gibi. Bu yazı tipi çok yönlü ve birçok fotoğrafçı Sacamento fontu ile mükemmelliği yakalayabilir.

6. Chlakh

Chlakh Font İndirmek İçin Tıkla

Chlakh “tebeşir” yazısı gibi gözükmüyor mu? Chlakh fontu, vintage bir hava veriyor. Cesur görünümü logolar, tişörtler, ambalajlar ve daha fazlası için Chlakh fontunu kullanabilirsiniz. Elle çizilmiş olduğunu belirtmek isterim.

Makale hakkındaki görüşler;

Aklına takılanları sor..

  • Emel Yozgatli dedi ki:

    Yazi font çesitleri gayet aciklayici lakin ilk girişi yaparken ki smile simgesi sanki yazidaki ciddiyeti kaldirmiş