Girişimciler İçin Yatırım Şirketleri Serisi: Revo Capital

Her büyük girişim bir hayalle başlar ve her büyük girişimci içerisinde hayalperesttir.

Girişimcilerin hayallerini bir üst seviyeye çıkarmak için, desteğe ihtiyacı vardır.

Kendinisi bu vizyonla adlandıran Revo Capital, Esperanto‘da “hayal dünyası” anlamına gelen “dünyadaki insanların birbirleriyle özgürce iletişim kurması üzerine “ icat edilmiş bir dünya dili ”olarak adlandırılır.

Esperanto, Leh göz doktoru Ludwik Lejzer Zamenhof tarafından 1887 yılında yaratılan yapay dil. Zamenhof‘un 1905 yılında yayımladığı Fundamento de Esperanto kitabında dilin yapısı ve kuralları izah edilir.

Vikipedi

Revo Capital, Türkiye’de yenilikçi, tohum ve erken aşamada B2B veya B2C teknolojisi kullanan girişimlerine yatırım yapan bir yatırım sermayesi fonudur.

Revo Capital Girişimcilerde Ne Arıyor?

Bir girişimin erken aşama gelişimleri kolay değildir. Büyüyen ağrılar farklı şekil ve formlarda gelir. Revo Capital bu acıların çoğunda siz girişimcilere yardımcı olmak istiyor. Ölçeklenebilir, kârlı ve büyümekte olan bir girişim aramaktalar.

Revo Capital Yatırım Kriterleri Nelerdir?

  • Takım içerisinde harika uyumu yakalayan girişimleri arıyorlar. Bu saygın ve ilgili bir sicile sahip olmanın yanı sıra, üyelerin becerilerde, uzmanlıkta ve karakterde birbirlerini tamamladıkları takım dinamiği anlamına gelir.
  • Revo için ideal girişim, kayda değer büyüklükte bir pazar oluşturmalı ve dünya standartlarında teknolojiyi kullanmalı.
  • Kolayca klonlanan fikirler aramıyor, savunabilir yenilik aranıyor.

Revo Capital yalnızca belirlenen kategorilerdeki girişilere yatırım yapmaktadır.
B2B girişimlere öncelik vermektedir.

Revo Capital Girişimcilere Ne Sunuyor?

Samimi bir müşteri… Güvenilir bir stratejik ortak… Veya yetenekli bir eleman…

Her işletme iyi yönetilmelidir. Türkiye ve Yurtdışı’ndaki uzmanlığı, girişimleri daha da ileriye götürmenize yardımcı olacak doğru bağlantılara ulaştırmamıza olanak sağlar. Güçlü danışma kuruluna ek olarak, özel danışmanlar Revo Capital yatırımları ile ilgilenmektedir.

Sermaye önemlidir. Ancak büyümeye sermaye açısından verimli yollar oluşturmak, sürdürülebilir işletme ekonomisi oluşturmak için daha da önemlidir.

Her girişim, statüsü, aşaması ve gereksinimlerine göre benzersizdir. Bu yüzden Revo, girişimcilerle karşılıklı olarak varılan anlaşma ile girişimin bir sonraki aşamasına ulaşması için fon sağlamaktadır.

Revo, belirli bir yatırım turunda 250.000 ile 4.000.000$ arasında bir yatırım sağlamaktadır.

Girişiminizin Revo Capital yatırım kriterlerine uyduğunu düşünüyorsanız, Bir iş ortağının incelemesi için başvurunuzu göndermekten çekinmeyin.

Makale hakkındaki görüşler;

Aklına takılanları sor..