Hövding | Görünmez Bisiklet Kaskı

Kent sakinlerinin bir kısmı bisiklete binmekten hoşlanır. İsveç’teki bütün insanlar seyahatlerine bisikletle çıkarken Pekin’deki hava kirliliği ve otomobil trafiğinin artması insanların kabusu olmuştur.

Bu yüzden bu etkileyici çözümün İsveçli yenilikçiler tarafından bulunması hiç şaşırtıcı değil.

Hövding Nasıl Çalışır?

Geleneksel kasklar rahatsız ve kullanıcıları koruyup korumadığı hala tartışma konusu. Hövding bütün boynu saran bir hava yastığıdır. Çarpma esnasında hava yastığı devreye girmekte. Diğer kasklara göre daha geniş bir alanı koruyor.

Şehirli bisikletçiler arasında popülerliği hızla artan Hövding rahatlık özgürlüğü yanı sıra, koruma ve çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor.

Gerçek bir Hövding koruması

Hövding Nasıl Çalışır?

Hava yastığı bir başlık gibi tasarlanmış ve toprağa karşı yırtılmayan ultra güçlü bir naylon kumaştan yapılmıştır. Hövding, görüş açısına etki etmemesine rağmen, hemen hemen tüm başını korur. Şişirilmiş hava yastığı, geleneksel bir kaskdan çok daha geniş bir alanı kaplıyor ve kaza istatistiklerine göre tasarlanmıştır.

Hava yastığı şok emilimi sağlamakta. Basınç birkaç saniye boyunca sabit kalır ve bu sayede aynı kaza sırasında birden fazla kafa darbesine karşı dayanıklı oluyor. Daha sonra hava yastığı yavaşça sönmeye başlıyor.

HOVDING SENSÖRLERİ VE ALGORİTMASI

Bisikletçilerin kazalardaki belirli hareket kalıplarını öğrenmek için dublör binicileri ve çarpışma testi mankenlerini kullanarak bisiklet kazalarını kayıt ederek binlerce test yapılmış.

Buna paralel olarak, günlük döngüde Hövding giyen test bisikletçiler normal bisiklet verileri toplanmıştır.

Toplanan bu verilere dayanarak, normal sürüş esnasında ve kazalardaki durumları ayırabilecek bir algoritma geliştirmişler.

https://hovding.com/how-hovding-works/
Hövding Kaza Anı

Hövding bisikleti süren kişinin hareketlerini saniyede 200 kez kaydediyor. Bir kaza durumunda, bisikletçinin anormal hareketi algılanıyor ve hava yastığı açılıyor.

Hövding, bisiklet sürüş tarzınızı öğreniyor. Yapılan kaza testlerinde hareketlerinizin durumunu karşılaştırarak devreye giriyor.

Tam şarj edilmiş bir batarya yaklaşık 9 saat aktif kullanım sağlamaktadır.

Hövding Satış Fiyatı 1.800 TL ila 2.000 TL arasında değişmekte.

Hövding kullanan kişi

Makale hakkındaki görüşler;

Aklına takılanları sor..