Seo ve Yeni Backlink Mantığı


Hepimizin bildiği üzere internet yapısı, Google ile doğru orantıda gelişmektedir. Bundan seneler önce kusursuz işleyen pagerank kavramı gelişen internet yapısında kendisine yer bulamayınca önemini yitirmeye başladı.

Backlinkin artık değersiz olduğuna dair konuşmalar yayılmaya başlamıştır. Görüşüm ve deneyimlerime göre Google backlink etki gücünü azaltmamış, kalite seviyesini yetirmiştir. Yıllar önce alınan backlink sayesinde kazanılan yüksek sıra mantığı artık ortadan kalkmıştır. Doğru backlink Google yapısının doğal ve doğru önermiş olarak algıladığı yapılardır. Bir nakliyat sitesi oyun sitesini öneriyorsa buradaki garipliği bizim çözdüğümüz gibi arama motoru örümcekleri de kolaylıkla çözer.

Doğal backlink; Gereksiz imleme veya her blog sitesine teşekkürler yorumu ile onlarca link vermek değildir. Seo çalışması yaparken bu hatalara düşmeyin. Blog link olayını açıkcası tamamen amatörce bulmaktayım. Zaten backlink olayındaki hatalarımız Türk webmaster dünyasının çoğu zaman küçük düşünmesinden kaynaklanmaktadır. Site kalitemizi her zaman en üstte tutup hep en yüksekleri düşünmek bu işin başlı etkenidir. Aradaki bağ şudur: Kaliteli özgün bir proje, en çok önerilen site olma ihtimali en yüksek olanıdır. Olay da şudur ki: önerme = doğal backlink. Aslında backlink’in mantığı da tamamen önermektir. Google’un aramalarında kullanıcılara ilettiği “Bunu mu demek istedin?” gibi. Blogda yazan bir yazıda yorum olarak geçen link önerme değildir, sadece linktir.

Tanıtım Yazıları: Tanıtım yazısı doğru bir harekettir. Ancak her siteye aynı tanıtım yazısı verilmesi yanlıştır. Her site aynı kelimeler ile siteyi öneremez. Tanıtım yazısı, her siteye özgü olarak yazdırılması en yararlı önerilme yoludur.

Footer, header veya menüde olan linkler önemini yitirmemiştir. Çoğu webmaster arkadaşımız gibi ben de ücretli link almaktayım. Olay doğru linki almaktadır çünkü doğru link, gerçek önerilme demektir.

Gerçek backlink (etki gücü çok olan), doğru önerilme demektir. Doğru ve ilgili önerilirseniz siteniz veya projeniz aramalarda yükseklere çıkar. 

Google backlink etki gücünü azaltmamıştır sadece kalite seviyesini arttırmıştır.

BU NOT İLE ALAKALI

WooCommerce – woocommerce_rest_cannot_view – Status 401 hata çözümü