Yeni Açtığınız Sitelere Yapılması Gerekenler


Bu makalede yeni veya eski (1 yıl) sayılmayan sitelere yapılması ve yapılmaması gereken hamlelerden bahsedeceğim. Yeni oluşturduğunuz bir siteyi nasıl Google üzerinde üst sıralarda nasıl gözükebilirim? sorusuna tavsiyelerimi okuyabilirsiniz.

Yapılması Gerekenler:

1-) Yeni sitenize güncel içerik ekleyin.
Ziyaretçinin sitenizde uzun süre kalmasını sağlayın. İlk başlarda link yerine içerik sizin yararınıza olacaktır.
1-) Sitenizdeki içerikleri kontrol edin ve güncel tutun. 
Yeni içerik girmek istemediğinizde mevcut yazıları okuyun ve eksikleri görün. Çoğumuz herhangi bir siteyi incelediğinde, burası yanlış yazılmış veya tasarımsal olarak eski diyebiliyoruz. Yapmamız gereken bu düşüncemizi kendi sitelerimizde de uygulamak.
3-) Google ile uyum yakalamak istiyorsanız birebir alıntı içerikler paylaşarak değil, kendi düşüncelerinizi yazın. İlk başladığınızda hoşunuza giden makaleleri kendinize göre revize ederek paylaşabilirsiniz. Tekerleği yeniden icat etmeyin. Gerek yok inovasyon yapın.
4-) Hedeflediğiniz anahtar kelimeler için önce sitenizi düzeltin. İlk iki hafta yazılarınız ile alakalı olan sitelerden 2 veya en fazla 3 backlink alabilirsiniz.link alın. Fazla backlink almak, Google’un gözünde sitenizi sandbox’a sokabilir.
5-) Kelimeleriniz az ve öz olsun.  
6-) Önceliğiniz ziyaretçilerin ilgisini çekecek özgün içerik yapısı olmalıdır. 

BU NOT İLE ALAKALI

WooCommerce – woocommerce_rest_cannot_view – Status 401 hata çözümü